Apartmány Vendulka 

 

Pro lyžaře a snowboardisty představuje Rokytnice nad Jizerou jedno z nejlepších zimních středisek v ČR. Nalzenou zde kvalitně upravené sjezdové tratě, při nedostatku sněhu jsou připravena sněhová děla. Vášniví lyžaři mohou využít večerního lyžování. Kromě sjezdového lyžování nabízí Rokytnice také vyžití pro běžkaře. Samozřejmostí každého zimního střediska jsou lyžařské školy a půjčovny sportovního vybavení.

Sjezdové lyžování a snowboarding

V Rokytnici nad Jizerou je k dispozici celá řada sjezdovek nejrůznější obtížnosti. Ski areál Horní Domky se nachází na jižních svazích Lysé hory v nadmořské výšce 657 – 1.315 m n.m. Rozloha, nadmořská výška a sjezdovky řadí tento areál mezi nejlepší zimní lyžařská střediska v ČR. Pro příznivce snowboardingu je k dispozici snowpark, který je vybaven několika skoky, různými překážkami a malým tyčovým vlekem. Kromě toho zde najdou prostor pro sebe i ti nejmenší, pro které je určen Milka park, kde se děti mohou naučit základy lyžování pod dohledem profesionálních instruktorů. Další významný lyžařský areál v Rokytnici nad Jizerou je Studenov. Tento lyžařský areál je zajímavý zejména širokými a přehlednými svahy. Díky tomu poskytuje vynikající podmínky pro vyznavače snowboardingu, carvového lyžování nebo rodiny s dětmi. V Rokytnici nad Jizerou je v provozu skibus, takže můžete svůj automobil nechat před apartmánem a vyrazit pouze s lyžařským vybavením.

Bežecké tratě

Pokud jste vyznavači bílé stopy, i pro vás je Rokytnice nad Jizerou zajímavou destinací. Ze ski areálu Horní Domky i Studenov se můžete snadno napojit na Krkonošskou běžeckou magistrálu. Výlety okolo Dvoraček nebo směrem na Harrachov vás určitě zaujmou.

Odkazy